Proces produkcji - Polmet - Producent medali, pinsów, odznak, znaczków rajdowych

Producent medali, pinsów, odznak, znaczków rajdowych to doświadczenie, najwyższa jakość oraz bogata oferta.

pl en de
Kontakt

PPU Polmet
Producent medali, pinsów

tel/fax. (34) 361-61-71
tel.kom. 504-047-863

polmet@polmet.com.pl

Strona główna / Proces produkcji

Proces produkcji

Wszystko zaczyna się od kontaktu klienta z nami.

Klient przedstawia projekt, zdjęcie lub myśl tego, co chciałby, aby znalazło się na zamawianym przez niego wyrobie. Najczęściej drogą mailową lub telefoniczną omawiane są wszystkie szczegóły zamówienia i po uzyskaniu akceptacji obu stron przechodzimy do procesu produkcji.

Poniżej przedstawimy Państwu, jak przebiega proces produkcyjny. Będą również pokazane w nim różne techniki i metody wykonania.
 • Projektowanie i wykonanie matrycy. Po zatwierdzeniu przez klienta projektu wyrobu, musimy go odpowiednio skonfigurować cyfrowo, aby maszyna mogła wygrawerować matrycę (w przypadku matrycy płaskiej). Gdy mamy do czynienia z projektem trójwymiarowym (płaskorzeźba np. twarz, gdzie muszą być odpowiednio ukazane brwi, oczy, nos, usta), najpierw taki projekt przechodzi przez ręce naszego artysty, który wykonuje rzeźbę. Następnie jest ona kopiowana w odpowiedniej skali i ręcznie grawerowana. Mamy tu do czynienia z małymi dziełami sztuki.
 • Tłoczenie. Gdy matryca jest już gotowa, możemy użyć jej do wytłoczenia danego wyrobu. Nasze wyroby są tłoczone przy użyciu prasy o nacisku 100 ton. Metoda tłoczenia zapewnia najwyższą jakość wyrobom tego typu, gdyż tylko ona umożliwia najlepsze odwzorowanie wszystkich najmniejszych szczegółów danego projektu na wyrobie. Taką metodę stosują także mennice państwowe.
 • Obróbka wyrobu. Następnie każdy wyrób jest ręcznie obrabiany. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta (jego projektu) ten proces składa się z wielu elementów, m.in. wycinanie, polerowanie, malowanie, wypalanie, piaskowanie, czernienie, nakładanie powłok galwanicznych (srebrzenie, złocenie), lutowanie, nawiercanie, czyszczenie, nakładanie łezki epoksydowej (tzw. łezka), pakowanie, wysyłka do klienta.
Poniżej opiszemy dokładnie tylko kilka z powyższych elementów:
 • Malowanie – każdy znaczek/medal jest malowany ręcznie. Do malowania używamy najnowocześniejszych lakierów akrylowych renomowanych firm, dzięki czemu nasze wyroby posiadają doskonałe i trwałe kolory przez wiele lat
 • Galwanizacja – srebrzymy nasze wyroby srebrem próby 1000, złocimy złotem 24 karatowym, w połysku i macie
 • Lutowanie – jesteśmy w stanie wykonać różne zapięcia do naszych wyrobów. Oferujemy:
  - gwoździk (sztyft)
  - śrubka
  - agrafka
  - kółko
 • Pakowanie – w zależności od wyrobu napinamy nasze produkty na szablony, bądź pakujemy w woreczki, oferujemy także za dodatkową opłatą etui na medale, znaczki, spinki itd.

Ze względu na złożoność produkcji, każde zamówienie jest traktowane indywidualnie i dopasowywane do potrzeb klienta, tak aby był jak najbardziej usatysfakcjonowany z produktu końcowego.